Publikacje

Lampy do sypialni – jak znaleźć te właściwe?

W projekcie sypialni należy zadbać o każdy szczegół. Nieodpowiednie połączenie kolorów, dobór dodatków czy dekoracji może powodować rozproszenie, zaburzyć spokój, jaki jest potrzebny do jakościowego wypoczynku. Nawet znalezienie odpowiednich lamp do sypialni może być zadaniem wymagającym przemyślenia.

Poszukując odpowiednich modeli powinniśmy zwrócić uwagę na wybrany przez nas styl i kolorystykę wnętrza. Jeśli nasza aranżacja sypialni jest minimalistyczna, powinniśmy zadbać o to, by lampy nie zaburzały całości wystroju. Warto wybrać te o prostym designie. Kiedy jednak nasz wystrój zdominowany jest przez jednolite kolory, możemy zdecydować się na drobne akcenty, które będą urozmaicać całość. Lampy sprawdzą się tutaj doskonale.

W nowoczesnej sypialni możemy zdecydować się na zakup długich, podwieszanych lamp, które umieścimy u wezgłowia łóżka. Zastąpią one tradycyjne lampki nocne, a przy okazji wyeksponują centralny mebel w naszej aranżacji. Przy ich pomocy możemy też zaakcentować inne elementy naszej aranżacji, np. dekoracyjne tapety do sypialni, które dobrze będą prezentować się w świetle o dość chłodnej barwie. Pomyślmy jednak o użyciu świateł energooszczędnych, chroniących środowisko, np. lampek ledowych. Zwłaszcza gdy decydujemy się na style wnętrzarskie inspirowane naturą, tj. skandynawski czy prowansalski, a już na pewno, kiedy chcemy zaaranżować pomieszczenie w stylu eko.

Różnorodne lampy znajdą swoje zastosowanie w każdej sypialni. Inspiracji dostarczą nam zdjęcia od najlepszych projektantów. Wiele z nich znajdziemy na stronie

  Nowoczesny styl w małych łazienkach