Szukasz palet przemysłowych? Zgłoś się do Tefra Poznań!

Europalety nie są całkowitą nowością, jednak standaryzacja przebiega powoli i nie wszędzie można zastosować te znormalizowane palety. Takie wypadki wymagają całkiem innego podejścia i skorzystania z innych palet, niż te sygnowane przez Unię Europejską. Interesującą alternatywą okazują się palety przemysłowe, które SA znanymi zamiennikami europalet.

Rozbudowany rynek posiada kilka wariantów palet przemysłowych, które różnią się między sobą wymiarami oraz udźwigiem. Najpopularniejszymi paletami przemysłowymi są palety o wymiarach 1200 x 800 mm, które są najbardziej zbliżone do palet euro i mają nośność 1500 kg. Występują jeszcze dwa inne rodzaje palet, które różnią się nośnością:

– palety, których udźwig sięga do 800 kg, inaczej zwane paletami grubymi;

– palety, których udźwig sięga 400 kg, inaczej zwane paletami cienkimi.

Zdarzają się również palety przemysłowe o wymiarach 600 x 800 mm, jednak występują rzadziej, niż te przedstawione wyżej.

Przemysłowe palety to nie ta sama staranność wykonania, jak w przypadku europalet. Dobierane materiały również nie są tej samej, doskonałej jakości. Zazwyczaj palety przemysłowe tworzy się przy użyciu klocków i desek o różnych wymiarach. Produkcja palet przemysłowych nie posiada norm, które obowiązują podczas produkcji europalet. Rynek palet przemysłowych to mały chaos, do którego prowadzi owy brak norm, jednak jest to też furtka dla obsłużenia indywidualnych klientów, którzy posiadają własną wizję palet.

Palety przemysłowe w Tefra

Tefra jest rodzinną firmą założoną w Poznaniu w 1993 roku. Główną specjalizacją firmy jest sprzedaż i skup palet, a także ich naprawa na prośbę klienta. Oferta sprzedaży pęka w szwach, gdyż znajdują się w niej palety euro, palety drewniane, palety jednorazowe, palety przemysłowe czy nadstawki paletowe. Poznańska firma chętnie skupuje używane palety, których ktoś już nie potrzebuje. Aby ułatwić proces skupu, na terenie Poznania istnieją aż cztery punkty odbioru palet.

Tefra posiada długą listę firm, które zaufały jej usługom, co dowodzi, że rzetelność, profesjonalizm, elastyczność oraz palety najwyższej jakości to fundamenty, na których opiera się rodzinny biznes.

Palety przemysłowe – najlepsze w Tefra Poznań

Palety przemysłowe, dostępne w sprzedaży, dzielą się na:

– lekkie o wymiarach 1000 x 1200 mm, o udźwigu nieprzekraczającym 800 kg,

– grube, o identycznych wymiarach, jak lekkie, jednak o udźwigu wynoszącym 1500 kg.

Palety przemysłowe lekkie często nadają się do składowania i przewożenia wózkiem widłowym najrozmaitszych towarów. Najczęściej są to palety używane, jednak mimo to są suche, czyste i nieuszkodzone.

Palety przemysłowe grube są bardzo podobne do europalet, jednak tak jak te lekkie, są używane. Cechują się suchością, brakiem uszkodzeń i uszczerbków oraz czystością. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.tefra.com.pl/palety-przemyslowe/

Comments are closed.

Advertisement
 • Zostać w Polsce czy pracować za granicą?

  Zostać w Polsce czy pracować za granicą?

  To pytanie zadają sobie już nie tylko młode osoby, po studiach, ale również ludzie, którzy mają już dłuższe doświadczenie z pracą w Polsce. Bo niby dlaczego pracować w Polsce za 1500 zł miesięcznie, mieć na utrzymaniu rodzinę, harować od rana do wieczora i ledwo wiązać …
 • Po co ci MLM będą cię krytykować.

  Po co ci MLM będą cię krytykować.

  kiedy postanowimy byc cierpliwi i rozwijać się w działalności biznesowej jaką jest MLM i kiedy nauczymy się umiejetności jak radzić sobie z uszczypliwymi uwagami na temat tego co robimy czyli wszystkie negatywne opinie, oraz przykre dla nas docinki, wtedy ściezka, oraz rozwój w tym biznesie …
 • Urządzamy wnętrze – aranżacja sypialni

  Urządzamy wnętrze – aranżacja sypialni

  Przemyślana aranżacja sypialni zapewni wygodny odpoczynek, przyjemny relaks i zagwarantuje łatwiejsze wstawanie o poranku. Wiele osób nie przykłada szczególnej uwagi do tego pomieszczenia, ponieważ z całą pewnością nie należy ono do reprezentacyjnych miejsc w naszych domach. I chociaż do sypialni nie zapraszamy gości, warto poświęcić …